CENTRUM PRO RODINNÝ ŽIVOT OLOMOUC

Ilustrace
Téma: Vzdělání, Etika
Vydáno: 28.4.2017
Autor: Administrátor
Zpět

CENTRUM PRO RODINNÝ ŽIVOT

Martina Orságová

„Aby rodina byla místem spokojeného života pro každého, kdo v ní žije.“

Centrum pro rodinný život bylo založeno v roce 1990 a působí při Arcibiskupství olomouckém. Centrum vychází z křesťanských zásad a jeho hlavním posláním je podporovat a hájit tradiční hodnoty manželství, mateřství a rodiny, zprostředkovávat vzdělávací, poradenské a volnočasové aktivity.
 
Aktivity a činnosti Centra směřují k posílení a povzbuzení rodin a jejich členů, k prohlubování manželství a rodinných vztahů. Centrum pořádá přednášky (Den pro zamilované, Mezigenerační setkání), kurzy (PPR), semináře o vztazích (příprava snoubenců na manželství), komunikaci v rodině (Manželské večery), výchově dětí (KER) i tématech duchovního života (Víkendová duchovní obnova na Hostýně). Připravuje plnohodnotné volnočasové aktivity pro rodiny i jejich jednotlivé členy – od dětí až po seniory; oblíbené jsou například letní pobyty (Pobyt pro seniory s vnoučaty a Pobyt pro ženy v obtížných životních situacích) a postní a adventní jednodenní duchovní obnovy. Pod Centrem působí RC Slunečnice u katedrály svatého Václava, které se zaměřuje především na maminky na mateřské dovolené. Centrum pro rodinný život nezapomíná ve svých programech ani na ty, kteří prožívají těžké údobí svého života, jako jsou osamělí a rozvedení.
V rámci Centra pro rodinný život nabízí své služby tři poradny: manželské a rodinné poradenství, pastorálně-terapeutické a poradenství v obtížných životních situacích.
 
Centrum vydává časopis prorodinného zaměření nazvaný Rodinný život, který vychází pětkrát za rok a zahrnuje pestrou škálu témat. Cílovou skupinou, pro kterou je časopis určen, jsou všichni, kdo v rodině žijí nebo se o rodinnou problematiku zajímají.
Na podnět Centra a díky otci arcibiskupovi vznikla postupně síť Děkanátních center pro rodinu. Takto se péče o křesťanské rodiny dostává přímo do děkanátů a farností. Jednotlivá Centra se také podílí spolu s kněžími na přípravě snoubenců a zakládání a vedení společenství manželů a seniorů.
Děkanátní centra pro rodinu naší olomoucké arcidiecéze působí v současné době ve všech jejích 21 děkanátech. Seřazena chronologicky, tak jak vznikala, to jsou: Zlín, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Přerov-Pavlovice, Strážnice, Veselí nad Moravou, Šumperk, Vizovice, Hranice, Uherské Hradiště, Kroměříž, Zábřeh, Vyškov, Vsetín, Prostějov, Svitavy – Moravská Třebová, Holešov (2011), Šternberk, Kyjov, Valašské Meziříčí a Konice (2012).
Více informací, včetně programu naleznete na www.rodinnyzivot.cz.
 

Obálka

Milí čtenáři, členové, přátelé a podporovatelé Cyrilometodějské křesťanské akademie, přes obtíže spojené s pandemií koronaviru vychází nové číslo našeho časopisu Dialog Evropa XXI, 1-4/2021, které shrnuje plánovaná témata činnosti naší akademie a významná jubilea roku 2021. Témata tohoto čísla jsou: 100. výročí jmenování A. C. Stojana arcibiskupem olomouckým, Jubileum církevních osobností, Projekt Mobilní univerzita CMKA, Realizace kurzu teologie v praktickém životě křesťana.

Více se dočtete zde

Logo CMKA

Registrováno na Ministerstvu kultury ČR pod číslem MK ČR E 5224
ISSN 1210 - 8332 (tištěná verze)
Číslo účtu: 2901407106 / 2010

Kontakty

  • E-mail: redakce@dialogevropa21.cz
  • Telefon: +420 732194741
  • Poštovní adresa: Wurmova 11, 77900 Olomouc
  • Odpovědný redaktor: ThDr. ICLic. Jiří Koníček

Administrace | Vytvořil Mouser.cz, 2017

E-časopis Dialog Evropa XXI je financován z projektu nadace ČEZ.

Sponzoři

LogoLogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo